Pirmdiena, 23. oktobris 2017. gads

Jaunumi

22 žūrijas locekļi un pirmās pakāpes laureātu diploms

Krievu zeme mūs sagaidīja ar bagātīgām lietavām, jokainu organizāciju un neizmērojamu viesmīlību no vietējiem ļaudīm. Omulīga viesnīca populārākajā Maskavas piepilsētā Krasnogorskā ar šarmanto nosaukumu „Крошка енот” patīkami pārsteidza ar atsaucīgu personālu un mājīgu atmosfēru.

Pirmajā vakarā iepazināmies ar saldējuma pārdevēju vietējā kioskā, kas, palēkdamās sasita plaukstas (gandrīz!): „Jūs esat no Latvijas un dziedat krievu tautasdziesmas?! Meitenes, kādi jūs malači!” Nākamā bija „lielā diena” – dalība festivālā-konkursā „Krievijas mantojuma glabātāji”. Milzīgs kultūras nams, cilvēku tūkstoši, 22 žūrijas locekļi, apmēram 12 stundas gara „darbadiena”, haoss, organizācija ārpus kritikas... un pirmās pakāpes laureātu diploms un kauss! Jā, jā, jā! Brīdis, kad uz skatuves, kur uzstājās arī „Maskavas Gņesinu Valsts Mūzikas pedagoģijas universitātes” audzēkņi, sumināja Salaspils krievu dziesmu ansambli „Otrada” no Latvijas, bija ļoti aizkustinošs. Skaisti! Sieviešu kolektīvi, īpaši dziedošie, tas vispār ir skaisti. Iedomājieties, ir 12. jūnijs „Sarkanajā laukumā” ar neiedomājamu vērienu notiek „Krievijas dienas” svinības, bet dažu 10 kilometru attālumā esam mēs – visi kopā viesnīcas numuriņā, skan krievu dziesmas (dzīvajā!) un laime pilnīga, „Otrada” svin uzvaru. Vienmēr no svara ir kolektīva vadītājs, un ar Tamāru Lozovsku salaspilietēm ir ļoti paveicies! Vēl ļoti būtiski, lai kolektīvam ir savs „sargeņģelis”, šajā kompānijā tā, manuprāt, ir Olga Vandilovska, kas, aizstāvot sava kolektīva intereses, bija gatava skaidroties ar jebkāda lieluma un svarīguma krievu „spēkavīriem”.

Šis bija jauks laiks arī tāpēc, ka teju katra otrā kolektīva dalībniece varēja kaut uz pāris stundām satikt savus mīļos – radiniekus, kas dzīvo Krievijā un pie kuriem ikdienā aizceļot nav viss tik vienkārši.

„Āķis lūpā” ir, jauni izaicinājumu horizonti arī skaidri, tagad tikai darbs, darbs, darbs un tik uz priekšu – ceļā uz jauniem mērķiem! Ļoti liels paldies par atbalstu Salaspils novada pašvaldībai.

Ar muzikālu sveicienu un siltas vasaras vēlējumu,

Salaspils kultūras nama „Enerģētiķis”

kultūras pasākumu organizatore,

Jana Kolbina