Pirmdiena, 23. oktobris 2017. gads

Jaunumi

Cirka festivāls "Brīnumu pilna pasaule" pulcē labākos māksliniekus

 

“Rīgavas” dārzs jūlija pasākumu programmu ir noslēdzis ar starptautisko bērnu un jaunatnes cirka festivālu "Brīnumu pilna pasaule". Festivālu Salaspilī rīkoja VSIA „Rīgas Cirks” ar kultūras namu „Rīgava”, „Enerģētiķis” un Nacionālā Botāniskā dārza atbalstu.

Starptautiskais bērnu un jaunatnes cirka festivāls Latvijā tiek organizēts jau kopš 2006.gada un ir iekļauts LR Kultūras ministrijas un citu valstu kultūras ministriju sadarbības programmās. Šogad festivāls tika iekļauts Pasaules Cirku Federācijas (Federatin Mondiale du Cirque) 2016.gada pasākumu kalendārā.

Salaspilij bijā tā iespēja sajust daļu no pasaules cirka elpas. “Rīgavas” dārzā uz skatuves ar festivāla konkursa programmu kāpa labākie festivāla jaunie mākslinieki un mākslinieku kolektīvi no piecām valstīm - Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Baltkrievijas un Krievijas (kopā 33 dalībnieki). Latviju pārstāvēja Rīgas, Daugavpils, Valkas un Salaspils cirka studiju mākslinieki. Salaspils cirka studija „Arlekīns” ar vadītāju Mihailu Basmanovu ir iekļuvuši cirka elitē un var patiesi lepoties ar saviem sasniegumiem.

Pasākumu apmeklēja vairāk kā 200 skatītāju un, neskatoties uz lietu programmas noslēgumā, lielākā daļa palika līdz pat programmas beigām. Pēc izrādes skatītāji varēja izmēģināt roku cirka mākslas noslēpumos kopā ar festivāla dalībniekiem – žonglēt, griezt riņķus, noturēt līdzsvaru un mēģināt izpildīt citus trikus.

Pa to laiku cirka kolektīvu vadītājiem un cirka mākslas speciālistiem kultūras nama „Rīgava” telpās notika konference, kurā klātesošie dalījās savstarpējā pieredzē un plānoja nākošos sadarbības projektus. Konferencē piedalījās arī Salaspils novada domes deputāts un Nacionālā Botāniskā dārza direktors Andrejs Svilāns, kurš vēlāk visus cirka dalībniekus aicināja ekskursijā uz botānisko dārzu un oranžēriju.

Ir patiess prieks, ka Salaspils kļūst arvien populārāka arī starptautiskā mērogā. Mums ir ar ko lepoties!

Indra Trofimoviča, k/n „Rīgava” direktore