Pirmdiena, 23. oktobris 2017. gads

Jaunumi

Dzīvo dzīvi dejojot

„Dzīvo dzīvi dejojot!”

Šogad starptautiskās dejas dienas ietvaros Salaspilī jau ceturto reizi notika festivāls „Salaspils ritmi”. Tradicionāli tie ir dejas svētki, kas kopā pulcē lielus un mazus jebkāda dejas stila piekritējus uz vienas skatuves. Šis pasākums ir unikāls ar to, ka dejotāji netiek vērtēti, viņi satiekas, lai dalītos savā meistarībā un pieredzē viens ar otru vienkārši tāpat – prieka pēc.

Kā jau ierasts koncertā piedalījās vairāki simti dejotāju no Salaspils, Rīgas, Jūrmalas, Ventspils... Starp citu „Salaspils ritmi” ir starptautiskas kvalitātes produkts – šogad Salaspilī ciemojās jau 4 Lietuvas deju kolektīvi. Pie mums kā vienmēr bija iespējams viss – pirāti, peles, dažādi sapņu un pasaku tēli, Latīņamerikas ritmi, Austrumu dvesmas, arī cilvēki no nākotnes un vēl, un vēl, un vēl. Uz skatuves bija pat smiltis, bet ne tās, ko ikdienā var atrast Latvijas jūras malā. Virtuozā smilšu un zelta putekļu pavēlniece Tatjana Gavriļenko radīja brīnumu skatītāju acu priekšā. Ukraiņu māksliniece uzzīmēja pasaku par teju katras mazās meitenes sapni – balerīna pasaules atzinības puantēs. Koncerta izskaņā salaspiliete Lelde Jurciņa spēlējās ar 7 mūzikas notīm, dalībnieku mutēs kusa saldas karameles, bet no gaisa patiesi bira balti milti. Šajās dažās sestdienas stundās mēs kopā bijām radījuši savu pasauli, kur nav... kur uzvarētāji ir visi, kur visi kustās, dejo, dzīvo!

Paldies saulainajai pasākuma iniciatorei, deju studijas "Carousell" un deju ansambļa "Karuselis" vadītājai Tamārai Eiferovai, paldies visiem kolektīvu vadītājiem, dejotājiem, vecākiem, draugiem un skatītājiem! Uz tikšanos mūsu jubilejas koncertā 2017. gada aprīlī!

Dejas vieglumu pavasara solī vēlot,

Salaspils kultūras nama „Enerģētiķis”

pasākumu organizatore

Jana Kolbina