Pirmdiena, 23. oktobris 2017. gads

Jaunumi

Līnijdejotājas gūst uzvaru Rīgas kausā 2017

             7. un 8. aprīlī  Baložu  vidusskolas  sporta kompleksā  norisinājās sestā  Latvijas  līnijdejotāju  olimpiāde  “Rīgas kauss 2017”. Kā  jau katru gadu, tas bija grandiozs  pasākums līnijdejotāju vēsturē.  Uz līnijdejotāju olimpiādi pieteicās iespaidīgs dejotāju skaits dažādās vecumu grupās; gan individuālie dejotāji, gan grupu līnijdejotāji.

            “Rīgas kausa 2017”  organizātores ir Irita Jasinska, līnijdejotāju kluba “Jautrie  zābaciņi” valdes priekšsēdētāja, un Iveta Kalniņa, divkārtējā  pasaules čempione  līnijdejās, trenere, tiesnese, deju  grupas “Kickin’ stars ” vadītāja.

            Dejotāju sniegumu vērtēja starptautiska žūrija, kura ar ieinteresētību vēroja  dalībnieku priekšnesumus.            Mūsu kolektīvs “Lucia’s Linedancers”  jau otro gadu piedalās Latvijas  līnijdejotāju olimpiādē   “Rīgas  kauss”. Pagājušajā  gadā  kolektīvs pārbrauca mājās ar uzvaras kausu, ieguvām jaunu pieredzi un pirmo vietu olimpiādē. Arī šoreiz mūsu kolektīva vadītāja Lūcija Sniķere aicināja  mūs dejot  olimpiādē. Šogad  mēs  piedalījāmies  divās  atlases  nominācijās: pirmā - kantrī stila  deja, otrā - kabarē stila deja.

             Konkursam  sagatavojām divas  dejās.  Pirmā  bija kantri deja  “Honey I’m  Good ” kopā  ar deju “Timber”- aizrautīga  deja ar raksturīgu  kantrī  stilam  ritmu.  Otrā  deja, kabarē  atlases grupā, bija deja  “All That Jazz” ar pasaulē  slavenu mūziku  un izsmalcinātu stilu. Mūsu  uzdevums bija līdz skatītājiem un vērtētājiem  “aiznest” dejas  stilu un  būtību.  Manuprāt, tas mums arī izdevās, jo skatītāji  mūs sagaidīja ar gavilēm un aplausiem.

            Šajā olimpiādē mums bija iespēja piedalīties mācību meistaru klasē ar  pasaulē  slavenajiem  līnijdejotājiem un deju  horeogrāfiem:  Raymond Sarlemijn,  Barbaru  Seelt,  Roy Hadisubroto un Fionu Murrey. Bija arī vakara šova paraugdemonstrējumi, kā arī balle “Ziedu dārzs.”

            Tā bija brīnišķīga iespēja piedalīties šādā Latvijas Līnijdejotāju olimpiādē “Rīgas kauss 2017“. Ieguvēji bija visi, gan dejotāji, deju grupu vadītāji, skatītāji un  viesi.

            Mēs “Lucia’s  Linedancers” dejotājas  Latvijas līnijdejotāju olimpiādē “Rīgas kauss 2017” guvām uzvaru abās nominācijās, saņēmām diplomus un uzvaras kausu par  divām pirmajām  vietām.  

           

Andra Ozoliņa

Lucia’s  Linedancers“    09.04.2017