Pirmdiena, 23. oktobris 2017. gads

Jaunumi

Priekā, „Karuseli”!

Parīze – sapņu, modes un mīlestības pilsēta. Pilsēta, kas ir neiedomājamiem pārsteigumiem pilna, kur valda romantika un smaržo svaigi ceptas maizītes. Šogad pilsētu ar savu uzvaru starptautiskajā bērnu un jauniešu jaunrades festivālā-konkursā  “Parīze, es tevi mīlu!” priecēja Salaspils deju ansamblis “Karuselis”. Gods un lepnums – “Karuselis” uz Latviju atveda kausu par iegūto 1. vietu un “Grand Prix” balvu.
31. oktobrī Parīzē projekta “Talantu Salūts” ievaros 24. reizi norisinājās festivāls “Parīze, es tevi mīlu!” Savu sniegumu demonstrēja 150 jauni talanti – gleznotāji, mūziķi, dejotāji – no Krievijas, Beļģijas, Latvijas, Armēnijas, Baltkrievijas un Uzbekistānas. Uzstāšanās notika uz MPAA Saint-Germain skatuves.
„Talantu salūts” ir starptautisks projekts, kas tika dibināts 2008. gadā. Tas ļauj bērniem izglītoties mākslas jomā, tāpat tas atbalsta jauno talantu centienus. Gada garumā notiek festivālu-konkursu cikls dažādās Krievijas, Eiropas, Ziemeļamerikas un Āzijas valstīs. Pateicoties tam, bērniem un jauniešiem ir iespēja iepazīt dažādu pilsētu un valstu vēsturi, kultūru.
Mēs varam lepoties ar mūsu ansambli „Karuselis”, kas pelnīti ieguva pirmo vietu nominācijā „Estrādes deja – tautas stilizācija” ar dejām „Zolotaja jarmarka” („Zelta gadatirgus”) un „Kadriļj” („Kadriļa”), tāpat žūrija vienbalsīgi piešķīra deju ansamblim „Grand Prix” balvu, ar ko apbalvoja kolektīvu kā labāko visu dalībnieku un nomināciju vidū. „Pedagogs bija ieguldījis milzu darbu, kolektīva priekšnesumi bija lieliski.” Tāpat žūrijas locekļi atzīmēja to, ka attīstīt tautas deju kultūru ārzemēs ir ļoti sarežģīti, taču ansamblim „Karuselis” tas ir izdevies teicami,” raksta oficiāls festivāla avots.
Žūrijas sastāvā bija nopelniem bagāti mākslinieki: Igors Gorjačkins – „Igora Moisejeva Krievijas Valsts akadēmiskā tautas deju ansambļa” absolvents. Parīzes šova-ansambļa „Kņazj Igorj” vadītājs un dibinātājs. Klasiskā kabarē „Moulin Rouge” eks-mākslinieks. Vladimirs Arhipovs – bijušais mākslinieks un horeogrāfa asistents kabarē baletā „Moulin Rouge”, solists un baleta kapteinis Parīzes kabarē „Paradis Latin”. Tatjana Kostrova – „Pētera Čaikovska Maskavas Valsts konservatorijas” absolvente, kādreiz – koncertmeistare „Maskavas Staņislavska un Ņemiroviča-Dančenko muzikālajā teātrī” un „Mūzikas konservatorijā” Francijā, šobrīd – pasniedzēja „A. Skrjabina Krievu konservatorijā” Parīzē. Nellija Zargarjana – kādreiz Akopa Paronjana Muzikālās komēdijas Dramatiskā teātra (Erevāna, Armēnija) kora dalībniece un orķestra „Armēnijas Estrādes Ritmi” soliste. Estrādes dziedātāja.
Tamāra Eiferova, „Karuseļa” vadītāja: „Mēs sacentāmies ar spēcīgiem kolektīviem un sapratām, ka konkurence ir neizbēgama. Esmu pateicīga meitenēm, kas uzstājās lieliski. Viņas demonstrēja savu artistiskumu un profesionalitāti augstākajā līmenī. Parasti es viņas kritizēju, norādu uz to, kas un kur bija nepareizi. Šoreiz viss bija brīnišķīgi!”
Festivāla īpatnība ir tāda, ka pēc uzstāšanās bija iespēja pakomunicēt ar augsti godājamo žūriju. „Es nekad mūža nebiju dzirdējusi tik daudz komlimentu vienuviet, kas adresēti maniem māksliniekiem,” saka Tamāra Eiferova. Visi žūrijas locekļi atzīmēja ansambļa profesionalitāti, artistiskumu un oriģinālo horeogrāfiju.
Tagad arī Parīzē zina, ka Salaspilī pastāv tāds ansamblis „Karuselis”. Tas ir tikai sākums! Kolektīvs jau ir uzaicināts uzstāties Sanktpēterburgā Grand-finālā, kur piedalīsies visi labākie festivāla „Talantu Salūts” dalībnieki. Novēlēsim veiksmi un turpmākas sekmes „Karuselim"".