Pirmdiena, 23. oktobris 2017. gads

Jaunumi

Starptautisks bērnu estrādes dziesmu konkurss KARĒLIJĀ

 

BĒRNU ESTRĀDES DZIESMU KONKURSS KARĒLIJĀ

            30.jūnijā un 1.jūlijā brīnišķīgā pilsēta Sortavala Karēlijā uzņēma lielu skaitu Starptautiskā bērnu estrādes dziesmu konkursa „Ladogas krastos” «На берегах Ладоги» dalībniekus. Konkursantu vidū bija Krievijas, Baltkrievijas, Kazahstānas un Latvijas dziedātāji. Latviju pārstāvēja vokālie ansambļi no Salaspils „Vālodzīte” – k/n „Rīgava” vadītāja Ilona Koroševska un jauniešu vokālais ansamblis „Sunrise” – k/n „Enerģētiķis” vadītāja Tamāra Lozovska. Vislielāko apbalvojumu – Grand Prix saņēma vokālais ansamblis „Vālodzīte”. „Sunrise” meitenes pirmo reizi piedalījās šādā konkursā, tomēr, neskatoties uz pieredzes trūkumu, saņēma otro vietu ansambļu kategorijā. Anastasija Luņina un Aļona Poteškina piedalījās arī solistu konkursā, kur tika augstu novērtētas no žūrijas puses - Anastasija ieguva 1. vietu, bet Aļona 2. vietu. Pirmo reizi Sortovalā norisinājās garīgās, pareizticīgās dziesmas festivāls «Духовная православная песня» un meitenes no ansambļa „Sunrise” tajā piedalījās un saņēma diplomu. Pēc komponista Sergeja Suetova īpaša uzaicinājuma pilsētas svētku ietvaros uz lielās vasaras estrādes ansambļi „Vālodzīte” un „Sunrise” sniedza savu koncertu, kas izskanēja ar lielisku publikas atbalstu.

            Karēlijā dalībnieki no Latvijas tika uzņemti ļoti silti, tika radīti maksimāli ērti apstākļi dzīvošanai, tika organizētas ekskursijas uz Valaam salu un uz parku Ruskeala – marmora kanjonu. Braucienā uz Karēliju un no tās tika gūti daudz dažādi iespaidi. Dalībnieki ciemojās Sanktpēterburgā, iepazinās ar brīnišķīgo Peterhofu, brauca ar kuģīti pa naksnīgo Ņevas upi un vēroja tiltu pacelšanu. Somijas galvaspilsētā Helsinkos apciemoja Latvijas vēstniecību un tikās ar vēstnieku, tur atstāja savus novēlējumus viesu grāmatā. Igaunijā, Tallinā apskatīja vecpilsētu. Salaspils bērni, kuri piedalījās šajā braucienā vienojās, ka tas bija „neaizmirstams brauciens - deviņas dienas laimes”. Katru dienu tika rakstīta kopīga dienasgrāmata un katrs dalībnieks varēja tajā ierakstīt savus iespaidus, visi gan lielie, gan bērni brauciena laikā sadraudzējās un tas bija lieliski.

            Lielu pateicību izsakām iedvesmotājai, organizatorei – Veltai Girgensonei, kura noorganizēja šo braucienu. Veltai piemīt enerģija, entuziasms, viņai ir paziņas un draugi visā Eiropā, tādēļ arī dalībnieki ar prieku piedalās viņas organizētajos koncertbraucienos. Drīz V.Girgensone svinēs lielu jubileju, tāpēc mēs sveicam viņu šajos svētkos un novēlam veselību, dzīvesprieku un daudzus laimīgus gadus vēl turpmāk!

Jauniešu vokālais ansamblis „Sunrise” un

vadītāja Tamāra Lozovska.